Kā izveidot sveci no bišu vaska?

 

Vaska sveču ārsnieciskās un relaksējošās īpašības mums ir pazīstamas jau no seniem laikiem.

Degšanas laikā svece nedūmo, degot tā izdala medus un propolisa aromātu. Degot vaska svecei tā likvidē elektromagnētisko starojumu, kas nāk no elektroierīcēm, kā arī neitralizē cigarešu dūmus.

Vaska sveces degšana rada atbrīvošanās un nomierināšanās iedarbību, atvieglo elpošanu, noņem iesnas un astmātiskos simptomus, itkā pazeminot arī asinspiedienu. Svecei ir jādeg katru dienu no piecpadsmit līdz vienai stundai.

Bišu vasks, no kura mēs lejam sveces rodas no izkausētām vaska šūnām. Pēc izkausēšanas un papildus attīrīšanas nēs iegūstam derīgu vasku sveču liešanai.

 

Liešanas recepte.

 

Jums būs nepieciešams:

·         silikona forma

·         nepieciešamā biezuma deglis (jo lielāka svece, jo biezāks deglis)

·         gumija

·         kociņš

·         izsmidzināmais silikons ( silikonu var izmantot, ja sveces forma ir ar smalkām                       un sarežģītām kontūrām, lai vieglāk būtu izņemt izlieto formu)

 

1.       Formas sagatavošana.

 

 

 

Ja tiek lieta sveces forma ar smalkām un sarežģītām kontūrām, lai vieglāk būtu to izņemt āŗā nesabojājot, ir jāizmanto izsmidzināmais silikons. Silikons ir jāizsmidzina uz formas iekšējām sienām. Tad vajag sagatavot nepieciešamā garuma degli ( tam ir jābūt garākam kā formai) kuru izvelkam cauri formas centram. Nākamais solis ir apvilkt ar gumiju silikona formu, lai vasks neiztecētu. Pašās beigās ir nepieciešams piesiet izvilkto degli pie kociņa un nostiept.

 

2.       Formas pieliešana ar vasku.

 

 

Izkausējiet vasku traukā (vēlams emaljētā). Pirms ieliešanas formā veska temperatūrai ir jābūt apmēram 60C. Vaskam nevajadzētu būt pārāk aukstam, vai pārāk karstam. Vasks formā ir jālej lēnām, lai tas iekļūtu visās formas iedobēs. Vaska sacietēšanas laiks ir atkarīgs no formas lieluma.

 

3.       Sveces izņemšana no silikona formas.

 

 

Kad vasks jau ir sacietējis un ir atdzisis vajag noņemt gumijas, atvērt formu un prātīgi izņemt to ārā. Kad svece ir izņemta no formas, apakšējā formas daļā jāatsien kociņš un jānogriež deglis, bet augšējā formas daļā ir jāatstāj apmēram 1cm garš degļa gals.

 

Šeit jūs varat lejupielādēt silikona formu katalogu

http://www.bisulietas.lv/uploads/files/file_31.pdf